Pawłowice kiedyś Pawłowice dziś Rada  osiedla Aktualności Kontakt Pobierz gazetę
Pawłowice dziś
Pawłowice to naszym zdaniem najpiękniejsze wrocławskie osiedle. Po całym dniu ciężkiej pracy można przyjechać do domu i rozkoszować się ciszą i zielenią Pawłowic. Tylko tutaj można pójść na spacer z dziećmi nie obawiając się chuliganów.

Na terenie Pawłowic mamy piękne jezioro, które przyciąga hipnotyzującym spokojem.
Mamy też piękny pałac i park wokół niego, który pięknie odrestaurowany przez Akademie Rolniczą umila chwile spacerowiczom.

Radni Osiedla zadbali też o rozwój kulturalny i na terenie urokliwej „Rybaczówki” organizują cyklicznie „Wieczory Pawłowickie”, gdzie można posłuchać zespołów zaproszonych przez Radę, oraz wspólnie pobiesiadować przy darmowym poczęstunku.

Pawłowice mają również zapewnioną komunikację z centrum miasta i Trzebnicą. Jest kilka sklepów lokalnych czy restauracja „Dąbrowa”. Mamy też piękną szkołę i przedszkole. Mieszkańcy jednak z niecierpliwością czekają na budowę kanalizacji i odbudowę dróg i chodników. Prace mają się rozpocząć w 2013 roku. Czekamy więc......

Pawłowice to oprócz pięknego miejsca również i ludzie tu zamieszkujący. Każdego przyjezdnego uderza pogoda ducha ich mieszkańców. Nie spotkasz tu jak w betonowych dżunglach, smutku i przygnębienia. Ludzie są otwarci i przyjaźni. To jest chyba magia tego miejsca. Magia ludzi, którzy budują Pawłowice.

Przydałoby się jeszcze to i owo na osiedlu. Jednak mimo wad, zalety jednoznacznie przeważają.
Nie ma w całym Wrocławiu takiego miejsca, miejsca w którym się tak żyje.
© Copyright 2012 RADA OSIEDLA PAWŁOWICE | All Rights Reserved   projekt i wykonanie Jerzy Drozd