Pawłowice kiedyś Pawłowice dziś rada osiedla Aktualności Kontakt Pobierz gazetę
Rada Osiedla
Paweł Borwik
Urodzony w Szprotawie woj. Lubuskie, zam. ul. Mirtowa, kawaler. Z zawodu i zamiłowania Kucharz, wykształcenie średnie. Mieszkam w Pawłowicach wraz z rodziną od 22 lat. Z prywatnych zainteresowań to gotowanie, wędkarstwo, jazda na rowerze oraz dobry film w domowym zaciszu. Do Rady Osiedla kandyduję, ponieważ chciałbym w aktywny sposób pomagać przy organizacji imprez rodzinno-rekreacyjnych oraz kulturalnych, a także przyczynić się do poprawy wizerunku naszego osiedlowego jeziora, w którym „drzemie ogromy potencjał” zarówno przyrodniczy jak i rekreacyjny. To właśnie nad tą wodą pod okiem Taty oraz członków dawnej sekcji wędkarskiej stawiałem swoje pierwsze kroki związane z wędkarską przygodą i czynię to do dziś, zawdzięczając temu miejscu wiele wspaniałych przeżyć i wspomnień. Jako młody człowiek chciałbym także wykorzystać dobry kontakt z moimi równieśnikami i móc wesprzeć także ich zdanie i trafne sugestie, których jak w ostatnim czasie zauważyłem jest wiele. Moim zdaniem rolą Rady Osiedla jest mieć dobry kontakt z mieszkańcami oraz zawsze w miarę możliwości pomoc we wszelkich kwestiach związanych z sytuacją na osiedlu.

 
Zofia Dach
Jestem mężatką, mam dwójkę dzieci. Ukończyłam technikum budowlane. Długie lata pracowałam w swoim zawodzie, a przez ostatnie 10 lat pracy byłam księgową na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Mieszkam przy ul. Złocieniowej od 1971 roku. Działam w osiedlowym Klubie Seniora. Moje hobby to wyszywanie, sport, wycieczki. Pracując w Radzie Osiedla, chciałabym się zająć przede wszystkim sprawami ludzi starszych, bezpieczeństwa i budowy kanalizacji. Będę dążyć do tego, aby Rada Osiedla miała większy wpływ na sprawy dziejące się w naszej dzielnicy, aby wszystkim żyło się coraz lepiej.
 
Jarosław Żugaj
Jestem żonaty, mam trójką dzieci. Z wykształcenia mgr farmacji, obecnie jestem szkoleniowcem i trenerem. Dotychczas uczestniczyłem i w dalszym ciągu uczestniczę w działaniach na rzecz osiedla Pawłowice i jego mieszkańców przez zaangażowanie w Stowarzyszeniu Nasze Pawłowice i Ramiszów, oraz w Radzie Rodziców Sp.39. To doświadczenie pokazuje, że można wiele spraw załatwić dzięki inicjatywie, zaangażowaniu i poświęceniu czasu prywatnego przez grupę ludzi mających podobny cel, wytrwałość i pozytywne nastawienie. W Radzie Osiedla chciałbym się podjąć tematów, które będą zgłaszane przez mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz bezpieczeństwa i możliwości spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież. Bliskie mi jest również szeroko rozumiane zdrowie naszej społeczności i zwrócenie się w stronę osób zaawansowanych wiekiem, które na naszym osiedlu podobnie jak w kraju stanowią znaczną grupę mieszkańców.

 
Marcin Łukasz Łakomy
Przewodniczący Rady Osiedla
Żonaty, syn Kacper (15 lat), zam. ul. Jeziorowa. To moja druga kadencja w Radzie Osiedla, jest jeszcze kilka rzeczy, które trzeba zrobić na naszym osiedlu. Poprzednia kadencja przyniosła mi pewne doświadczenia i myślę, że będą one pomocne w najważniejszych sprawach dla naszego osiedla. Pierwszą istotną sprawą, dla nas mieszkańców, jest bezpieczeństwo na naszych osiedlowych ulicach. Wspólnie z policją i strażą miejską będziemy dążyli do uspokojenia ruchu na osiedlu, co jest niezwykle ważne w kontekście mającej rozpocząć się wkrótce budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Na pewno wraz z budową pojawią się utrudnienia i sprawy dotyczące utrzymania porządku. Liczymy, że przyszły wykonawca będzie współpracował z nami w tym zakresie. Kolejną ważną dla nas sprawą jest zadbanie o nasze jezioro i poprawę jego stanu czystości. Chciałbym, aby jezioro było naszą dumą i wizytówką a do tego potrzebny jest odpowiedzialny i dobry gospodarz. Spodziewam się, że będzie to bardzo pracowita kadencja, wymagająca dużego zaangażowania a z drugiej strony mam nadzieję że będziemy mieli dobre efekty działania Rady Osiedla. Rada Osiedla jest z jednej strony organem pomocniczym Urzędu Miasta, ale jestem przekonany że swoimi działaniami ma przyczyniać się do poprawy jakości życia na naszym osiedlu a także być rzecznikiem interesów jego mieszkańców, dlatego deklaruję chęć współpracy i otwartość na wszystkie postulaty.

 
Jacek Jonasz Łaskawiec
Przewodniczący Zarządu Osiedla
Doktor nauk ekonomicznych. Ukończył następujące uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytet Wrocławski. Prezes zarządu oraz członek zarządu trzech firm. Gitarzysta jazzowy. Mąż i ojciec trójki dzieci. Pawłowice są dla mnie najpiękniejszym osiedlem we Wrocławiu. Zasługują tym samym na wszystko co najlepsze. Kanalizacja, chodniki, plac zabaw, bezpieczeństwo, działalność kulturalna, park rozrywki, etc. to są dla mnie zagadnienia, które chciałbym, aby na naszym osiedlu się zrealizowały. Z nową Radą Osiedla, szczerze wierzę, iż uda nam się to osiągnąć!

 
Jacek Paweł Orzechowski
Na Osiedlu Pawłowice mieszkam od 2000 roku. Jestem żonaty, posiadamy dwójkę dzieci. Uczestniczyłem w działaniach poprzedniej Rady Osiedla, której założenia zostały praktycznie zrealizowane. W obecnej kadencji postanowiłem zająć się głównie parkiem i jeziorem mieszkańców Pawłowic – niepowtarzalną perłą Wrocławia. Podczas ostatniego spotkania z wędkarzami, w czerwcu, zgłosiłem pomysł (za poparciem) powrotu do jakości parku i jeziora z 1939 roku, czasu, kiedy Pawelwitz było miejscem wypoczynku mieszkańców Breslau. Prace w tym kierunku zostały rozpoczęte przez poprzednią radę. Same osoby z Rady Osiedla sobie nie poradzą i współpraca z biologiem i wędkarzami jest konieczna – potrzebne są jeszcze środki, których jak na razie nie ma. Moim hobby, dla zdrowia, jest nadal żeglarstwo. Pływam głównie po morzach. Działanie w załodze jachtu to znakomity trening do wspólnych działań w grupie, do czego zachęcam.

 
Leszek Makarowski
Urodzony we Wrocławiu, żonaty, dwoje dzieci: syn 11 lat i córka 4 lata. Wykształcenie wyższe techniczne – Politechnika Wrocławska na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego. W przeszłości przez wiele lat instruktor harcerski. „Szukając kawałka ziemi dla naszej rodziny zjeździłem praktycznie cały WROCŁAW i jego okolice, ale to właśnie Pawłowice były najbliższe mojemu sercu i szczęśliwym trafem udało mi się tu osiedlić. Widząc je po raz pierwszy zauroczyło mnie to osiedle swoimi skarbami takimi jak Pałacyk z jego pięknym parkiem (w ostatnim czasie wspaniale odnowionym), jezioro, kościół, czy też otoczenie - piękne tereny gdzie wraz z rodziną można spędzać czas na wycieczkach rowerowych lub długich spacerach, obserwując piękno otaczającej nas przyrody. Mieszkając tu poczułem, że mogę dla tego miejsca zrobić coś więcej. Chciałbym aby było ono jeszcze piękniejsze i aby kto tu pierwszy raz, tak jak ja parę lat temu przyjedzie nie chciał go już opuszczać”.

 
Zbigniew Kaparnik
:::

 
Janina Bogusz
:::

 
Wojciech Jakubik
Skarbnik
:::

 
Hubert Siuba
:::

 
Agnieszka Wysocka
:::
 
© Copyright 2012 RADA OSIEDLA PAWŁOWICE | All Rights Reserved   projekt i wykonanie Jerzy Drozd